Już przed dzisiejszym meczem wiedzieliśmy, że awansowaliśmy do I Ligi. We wczorajszym spotkaniu Pelikan Łowicz przegrał na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 1:2. Nasi zawodnicy nie zamierzali jednak odpuścić i podeszli do meczu z Siarką Tarnobrzeg bardzo poważnie.

2013-06-09 Wisła Płock - Siarka Tarnobrzeg 237

Spotkanie zostało rozegrane we wspaniałej atmosferze. Zapełnione trybuny i doping kibiców przez cały mecz. Tak nasi zawodnicy świętowali pewny awans do I Ligi.

Przez pełne 90 minut nasi zawodnicy dominowali. Od początku stwarzaliśmy klarowne sytuacjie i tylko czekaliśmy na pierwszą bramkę. W 19 minucie Kalista wpadł w pole karne, zagrał piłkę w stronę bramki, która odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do bramki gości. Kilka minut później Nadolski dośrodkował na 5 metr do Krzywickiego, a nasz napastnik strzałem pod poprzeczkę pokonał Ćwiczaka. W następnej akcji fantastycznym podaniem popisał się Burkhardt, a w polu karnym na 8 metrze czekał już Dziedzic, który nie zwykł marnować takich sytuacji. W 40 minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Burkhardt, piłkę odbił Ćwiczak do której doszedł Grudzień, który wrzucił w pole karne do Krzywickiego, ten dośrodkował na 5 metr na głowę Dziedzica, który po raz drugi pokonał bramkarza gości.

Całą drugą połowę kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Niestety wiele ze stworzonych sytuacji nie zakończyło się zdobyciem kolejnej bramki, na którą musieliśmy czekać aż do 71 minuty. Wtedy to w pole karne gości wpadł Sekulski, gdzie był ewidentnie faulowany. Do rzutu karnego podszedł kapitan naszego zespołu Nadolski, który pewnym płaskim strzałem w lewy róg pokonał Ćwiczaka.

Mecz zakończył się pewną wygraną naszego zespołu. Po spotkaniu na boisku posypały się konfetti i odpalone zostały sztuczne ognie. Zawodnicy podziękowali również kibicom za gorący doping.

Wisła Płock – Wisła Puławy 5:0 (4:0)

1:0 Mirosław Kalista (19.)
2:0 Marcin Krzywicki (30.)
3:0 Janusz Dziedzic (33.)
4:0 Janusz Dziedzic (40.)
5:0 Łukasz Nadolski (71. karny)

Zachęcam do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z meczu:

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 24. Łukasz Nadolski, 23. Paweł Magdoń, 5. Bartłomiej Sielewski, 17. Arkadiusz Mysona – 4. Jacek Góralski (80. 26. Krystian Pomorski), 25. Filip Burkhardt – 11. Mirosław Kalista (60. 8. Damian Adamczyk), 10. Janusz Dziedzic, 20. Tomasz Grudzień (66. 15. Daniel Mitura) – 6. Marcin Krzywicki (57. 9. Łukasz Sekulski)
W rezerwie pozostali: 21. Daniel Szczepankiewicz, 3. Rafał Zembrowski, 29. Grzegorz Wawrzyński.

Siarka: 1. Łukasz Ćwiczak – 20. Marcin Grunt, 24. Daniel Beszczyński (46. 9. Tomasz Wolan), 23. Fall Mauhamadou, 5. Rafał Zawłocki – 6. Janusz Hynowski (46. 19. Konrad Stępień) , 17. Jacek Kuranty, 14. Jan Kowalski (74. 15. Adrian Gębalski) , 7. Jarosław Piatkowski, 8. Kamil Zalewski – 11. Łukasz Cichos.

W rezerwie pozostali: 22. Kamil Beszczyński, 21. Bartłomiej Michalski, 4. Bartosz Sulkowski, 3. Piotr Tyburski.

Sędziował: Łukasz Sobiło (Legnica)
Żółte kartki: Zawłocki, Beszczyński, Wolan (Siarka Tarnobrzeg)
Widzów: ok. 3 500

Tekst: www.wisla.plock.pl
Foto: Paweł Jakubowski

Komentarze

Tags: , , , ,