Nie udało się Orlen Wiśle zdobyć Hali Legionów. Płocczanie w szlagierowym pojedynku z Vive Targi Kielce przegrali 22:29.

2013-03-02 Vive Kielce - Wisła Płock 040

Nafciarze od pierwszego gwizdka sędziego imponowali przyzwoitą postawą w obronie, ale niestety razili nieporadnością w ataku. W związku z tym po siedmiu minutach spotkania na koncie Nafciarzy wciąż brakowało bramki, natomiast kielczanie zanotowali w tym czasie cztery trafienia. Lars Walther od razu musiał prosić o przerwę, przekazując wskazówki swoim zawodnikom, jak sforsować wysoką defensywę gospodarzy. Na indywidualną akcję zdecydował się wreszcie Michał Kubisztal, który wywalczył rzut karny, a na pierwszą bramkę w tym spotkaniu zamienił go Valentin Ghionea. Wiślacy coraz śmielej przeprowadzali swoje akcje i po rzucie z ośmiu metrów Nikol Eklemovicia i kontrze Wiśniewskiego (przy przewadze liczebnej Vive) strata go kielczan wynosiła już tylko jedną bramkę (5:4). Na niemoc strzelecką VTK musiał tym razem musiał zarezerwować Bogdan Wenta, prosząc o czas dla swoich podopiecznych. Po wznowieniu gry, wicemistrzowie Polski całkowicie oddali pole Vive, a ich strata szybko wzrosła do trzech oczek. Trzeba przy tym wspomnieć, że Wiślacy często swoją postawą w obronie zmuszali Vive do prostych błędów, których jednak nie potrafili zamienić na bramki. Naszą drużynę należy pochwalić także za skuteczne „szybkie wznowienia”, jednak przy braku goli z akcji, trudno było nawiązać wyrównaną walkę z kielczanami. Kiedy w 22. minucie Gadżet wykorzystał wrzutkę Ghionei (11:8) nikt nie przypuszczał, że będzie to przedostatnia bramka Wiślaków w tej części meczu. Vive zdobyło pięć goli z rzędu, na co odpowiedział jedynie Ghionea z rzutu karnego (16:9).

W drugiej części meczu trener Lars Walther desygnował do gry Piotra Chrapkowskiego, dla którego był to pierwszy występ w tym sezonie. Niestety również on nie był w stanie zmienić biegu wydarzeń na parkiecie. Nawet grając w przewadze dwóch zawodników, Nafciarze nie ustrzegli się błędu, tracą gola po rzucie z prawie dziesięciu metrów. Gdy 40. minucie nieobstawiany Jachlewski trafił z koła na 21:12, trener Walther poprosił o przerwę. To także nie przełożyło się na jakość gry naszych zawodników. Co więcej, po przepychance z Tkaczykiem, czerwoną kartkę obejrzał Muhamed Toromanović, co zdecydowanie podniosło poziom adrenaliny u wszystkich aktorów tego widowiska. Płocczanie próbowali różnych rozwiązań zarówno w ataku, jak i obronie, jednak inicjatywa niezmiennie należała do mistrzów Polski. Na tle swoich kolegów znakomicie prezentował się Ghionea, który co i rusz dawał nieco nadziei nie tyle na zwycięstwo, co na zmniejszenie strat do siedmiu bramek, wypracowanych w listopadowym starciu obu ekip w Orlen Arenie. Wreszcie przestój w grze spotkał także Vive Targi. W 56. minucie dwie swoje szanse wykorzystał Wiśniewski i strata do Kielc zmalała „tylko” do sześciu oczek (28:22). Chwile później grający w osłabieniu liczebnym Nafciarze zagrali przewagę pod Ghioneę, jednak tym razem Rumun przegrał pojedynek z Losertem. Z drugiej strony znakomity okres zanotował Marin Šego, który efektownie zatrzymywał rzuty kielczan. Na niespełna 45 sekund przed końcem spotkania (29:22) trener Walther poprosił o czas, jednak po wznowieniu gry płocczanie w łatwy sposób stracili piłkę i tym samym końcowy wynik nie uległ już zmianie.

Zapraszam do obejrzenia całej galerii zdjęć z meczu (foto: Paweł Jakubowski):

Zapraszam do obejrzenia całej galerii zdjęć z meczu (foto: Justyna Osiecka):


Zdjęcia mojego autorstwa możecie znaleźć także na portalplock.pl

Vive Targi (Iskra) Kielce – Orlen Wisła Płock 29:22 (16:9)

Orlen Wisła:  Šego, Wichary – Ghionea 10(5k), Wiśniewski 5, Eklemović 4, Kubisztal 1, Toromanović 1, Paczkowski 1, Chrapkowski, Kavaš, Ilyés, Twardo, Syprzak

Vive Targi Kielce: Losert – Jurecki 4, Jachlewski 4, Stojković 4, Bielecki 4, Buntić 3, Musa 3, Tkaczyk 2, Lijewski 2, Tomczak 1, Olafsson 1, Zorman 1, Grabarczyk

Kary: Vive Targi – 6 min (Grabarczyk 2×2 min, Tkaczyk 1×2 min), Orlen Wisła – 16 min (Syprzak 2×2 min, Toromanović 2×2 min, Twardo 2×2 min, Kubisztal 1×2 min, Ghionea 1×2 min)

Czerwona kartka: Toromanović – 42 minuta.

Tekst: sprwislaplock.pl
Foto: Paweł Jakubowski

Komentarze

Tags: , , , , , , , ,